Kiedy warto skorzystać z usług doradcy podatkowego?W dniu 5 lipca 1996 roku weszła w życie ustawa powołująca zawód doradcy podatkowego. Zgodnie z literą prawa doradca podatkowy powinien posiadać specjalistyczną wiedzę, jak również nieustannie podnosić swoje kwalifikacje przez udział w szkoleniach i konferencjach. Doradcę podatkowego obowiązuje tajemnica zawodowa oraz zasady etyki zawodowej. Organem nadzorującym pracę doradców jest Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Oprócz tego usługi wykonywane przez doradców podatkowych podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu OC.

Czytaj dalejRola księgowości w prowadzeniu firmyKsięgowość ma duże znaczenie w funkcjonowaniu każdej firmy, zarówno jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i międzynarodowej korporacji. To właśnie w tym dziale można uzyskać informacje o kondycji finansowej przedsiębiorstwa, a tym samym o bieżących działaniach, które powinien podejmować zarząd. Jakie jeszcze role ma do spełnienia księgowość?

Czytaj dalej7 cech dobrego biura rachunkowegoDobre biuro rachunkowe może być nieocenionym wsparciem dla przedsiębiorstwa, dlatego warto zabiegać o to, aby nawiązać współpracę ze specjalistami, co do których będziemy mieć pewność, że działają profesjonalnie, kompleksowo i uczciwie.

Czytaj dalejWitamy na blogu firmy taxquatroBlog firmy Taxquatro.

Czytaj dalej